Buck Ze Ztracené Zahrady

(Daisy Radvanický Drak x Digit Stříbrný rybník)

Narozen: 22. 3. 2005

Plemeno: Belgický ovčák - groenendael

Výstavy: CAJC, CAC, res. CACIB

Zkoušky: BH, ZZO, FPr1, FPr2, chovný (KCHBO) - PT 84

 

     Po zkušenostech s Kazanem, kdy prakticky každá vycházka byla kdo z koho, jestli velím já nebo on, jsem se rozhodla pořídit si něco menšího, né tak tvrdohlavého a poslušnějšího, tedy belgického ovčáka. Prohledávala jsem stránky na internetu, až jsem narazila na maličkou chovatelskou stanici "Ze Ztracené Zahrady". Moc se mi líbily stránky i povídání a tak jsem se chovatelky dotázala na možnost pořídit si od ní štěně.  V květnu 2005 jsem si jela do Hlinska pro Báčka. S odstupem času můžu, co se tvrdohlavosti týče, říct "zlatý Kazánek". Dýšulka sice splňuje moje ostatní požadavky, ale tvrdohlavý je tedy pořádně.

     Jaký vlastně je? Miluje pohyb a běhání, na začátku procházky vždycky absolvuje tryskem několika kilometrové kolečko na vylítání, vodu - pokud zapomeneme otevřená vrátka, jde se sám vykoupat (řeku máme naštěstí hned pod zahradou), hraní divadla (hlavně na cvičáku pro lidi, co ho ještě neznají - to pak předvádí těžce týraného pejska:-)). Taky se moc rád houpe na houpačce, kde obvykle spí s tátou a kocourem.

      Co ale nemusí, jsou včely (z těch má přímo hrůzu), jakýkoliv dril a aporty. Bude si hrát s čímkoli kromě míčku, s aportem jsme se dopracovali nanejvýš k tomu, že ho pustí metr přede mnou. Paradoxně rád kouše, ale ani tady si neodpustí hrát divadýlko, kterak se bojí figuranta :-). Když pak figurant odejde, je vyjevenej a moc se diví, že už si s ním nechce hrát.